Korfball
Tento šport vynašiel holandský učiteľ NicoBroekhuysen v roku 1902. Je to kolektívna hra, ktorá sa hrá s menšou loptou. V tímoch nastupujú spoločne ženy aj muži. Hrá sa na dva polčasy po 30 minút. Môže sa hrať v hale, na piesku, ale aj na tráve.  Cieľom hry (podobne ako pri basketbale)  je hodiť loptu do koša súpera. Zakázané je driblovať a behať s loptou. Zaujímavosťou je, že brániť môžu hráči protihráča len rovnakého pohlavia.

sáňkování
 
Ringo
Ide o zmes volejbalu a prehadzovanej. Vynašiel ho Poliak Włodzimierz Strzyżewski v roku 1968. Deklaroval ho ako šport pre tréning šermiarov. Hrá sa s kruhom s priemerom 17cm. Ihrisko je v tvare obdĺžnika rozdelené sieťou, kde na každej  polovici stojí jedno družstvo. Jednotlivci hrajú s jedným krúžkom, dvojice a trojice s dvoma. Cieľ hry je aby kruh padol na súperovu polovicu.
 
Snowtubing
Áno, aj toto sa zaraďuje medzi šport. Je to jazda na gumovom kolese dole zasneženým a upraveným svahom. Aj na Slovensku máme niekoľko takýchto dráh, ale skôr len na spestrenie pobytu na lyžovačke.
 
Zorbing
Je to druh adrenalínovej zábavy, kde sa človek (niekedy aj viac ľudí) navlečie do veľkej gule, v ktorej je pripevnený lanami a následne spustený dole kopcom po tráve. Svah je dlhý 200m a sklon býva okolo 20°.
Bandy – Bandy hokej
Je to druh hokeja, ktorý sa hrá na ľade. Puk je nahradený menšou loptou.  Tím je zložený z 11 hráčov, 4 náhradníkov. Ihrisko má veľkosť futbalového. Hráči musia dostať loptičku do súperovej bránky.

zorbing
 
Arm wrestling
Nastupujú proti sebe vždy dvaja protivníci. Každý z nich sedí na svojej polovici špeciálnej dosky, kde si položia lakte na podložku do danej pozície a zakliesnia si ruky do seba. Ich úlohou je potlačiť ruku súpera tak, aby sa dotkla chrbtom ruky dosky. Športovci musia vedieť správnu techniku a mať silu v rukách. Rozdeľujú sa podľa váhovej kategórie a podľa ruky (pravá a ľavá). Tento šport sa začína popularizovať na školách.

5/5 - (1 vote)