Farebná sedačka s väčším počtom sedadiel
 
Skúste si vybrať sedačku, ktorá má viacej sedadiel. Aj keď v skutočnosti nie je väčšia, opticky predĺži miestnosť. Na steny by ste mali zavesiť čo najmenej farebných dekorácií, ideálne sú biele police alebo skrinky. Do popredia tak vystúpi samotná sedačka a vytvorí dojem, že sa na ňu v skutočnosti zmestí viac ľudí.
 
knihovna

Skutočne malý priestor

 
Niektoré izby sú tak malé, že snaha o optické zväčšenie môže pôsobiť skôr komicky. V tomto prípade môžete skúsiť opačný efekt prostredníctvom pásikavých tapiet alebo maľovky. Takto vytvorený priestor nebude pôsobiť stiesnene, hoci sa tam zmestí len jedna pohovka a stolík. Vytvoríte si útulný salónik.
 
Tmavá pohovka
 
Ak chcete vytvoriť opticky väčší priestor a nevadí vám, že pohovka bude vyzerať menšia, skúste v kontraste s bielou maľovkou umiestniť tmavú sedačku na koniec miestnosti. Zdôrazní sa tak biely priestor okolo nej. Najlepšie, ak umiestnite pohovku pod okno s výhľadom na ulicu alebo park.
 
Vysoké stropy
 
Keď je priestor obmedzený, môžu vám pomôcť vysoké stropy.Zahaľte okno do závesov, na ktorých sa nachádzajú vzory, sú však situované na hornej časti závesu. Tým pritiahnu pohľad návštevníka smerom k stropom a zdôraznia pozitívny aspekt takéhoto interiéru.
 
obývací pokoj

Kreslá

 
Kto tvrdí, že v obývačke musí byť nevyhnutne sedačka? Dve či tri kreslá v prípade priechodnej obývacej časti dovolia priestoru dýchať a nezabránia voľnému sedeniu podľa priania obyvateľa alebo návštevníka.
 
Veľké kusy nábytku
 
Minimalizmus nikdy nesklame, ale keď ho doplníte over-sized nábytkom, obývačka bude dýchať. Skúste napríklad veľkú lampu alebo veľký obraz cez stenu. Efekt bude úžasný.
 
Barový stôl
Do izby sa zmestí iba sedačka a televízor? Šikovne umiestnite úzky barový stolík so zrkadlom a vznikne nielen ďalšia odkladacia plocha, ale aj miesto, kde sa každý rád pristaví s pohárom vínka.