Bakalárska práca je dosť dôležitá, pretože je súčasťou záverečného ohodnotenia vášho doterajšieho krvopotného štúdia. Ak sa vám ju nepodarí napísať, nemôžete úspešne ukončiť svoje štúdium, čo je dosť veľký problém.

diplomová práce

  1. Najťažšie je začať.

Prvé strany, myšlienky, ciele, koncepty sú najťažšie. Pretože máte zatiaľ iba tému a neviete, ktorým smerom sa máte vydať. Neviete, či máte začať teóriou alebo praktickou časťou. Tieto veci si treba ujasniť, čo najskôr. Čím skôr začnete, tým skôr v tom budete mať oveľa jasnejšie a môžete pokojnejšie spať.

  1. Týždeň, deň alebo podobné termíny nestačia.

Veľa ľudí tvrdí, že svoju bakalárku napísali za úplne nepredstaviteľné, hraničné časy. To je možno pravda, ale nikdy neviete aké okolnosti im k úspešnému zvládnutiu bakalárky pomohli. Možno to bola len zhoda okolností, že sa nakoniec dostali aj na obhajobu. Alebo vám povedia čas, za ktorý napísali len teoretickú časť bakalárky a tú praktickú písali už dávno pred tým. Keď už sa chcete na to spoliehať, tak si zistite tieto informácie, pretože sú dôležité. Aby ste nakoniec neboli sklamaní vy, keď to nestihnete a potom vám daný človek povie, že on to myslel úplne inak ako to vyznelo.

bakalářsk

  1. Všetko záleží od vášho školiteľa.

Tento bod trochu súvisí aj s predchádzajúcim bodom, pretože váš školiteľ nemusí byť taký ochotný, že vám skontroluje vašu bakalársku prácu týždeň pred odovzdaním. Možno vás pripustí k obhajobe, ale dá vám nedostatočnú známku. Toto si treba dopredu zistiť, elbo po obhajobe je neskoro nariekať. Takisto si treba zistiť, či k nemu treba chodiť pravidelne, alebo stačí komunikovať mailom.
Toto je len zopár tipov, čo by vám mohli dopomôcť k úspešnému napísaniu bakalárskej práce. Nie je to záruka, že sa to naozaj podarí, aj keď ju budete písať podľa týchto rád, ale určite k tomu neuškodia. Skôr dopomôžu.