Kľúčovým termínom pri tvorbe webovej stránky je slovíčko „tag“. Každá jedna vec, ktorá sa vám na internete zobrazí, sa tam dostala iba vďaka nemu. Základný jazyk, ktorý sa pri tvorbe používa sa nazýva HTML, čiže Hyper Text Markup Language. Každý z tagov plní svoju určitú funkciu a je zdrojom špecifického vyobrazenia konkrétneho obsahu na webe.
Každý tag je potrebné uzatvoriť do hranatej zátvorky, aby zostal na webe skrytý a fungoval. Pozrieme sa na tie najzákladnejšie tagy.

web

Písanie viet

Tag píšuci sa „

“ označuje paragraph, súbor viet, textu, ktorý aj teraz v tejto chvíli čítate. Označuje, kedy sa začína a kedy sa končí. Každý tag je treba ukončiť, na čo slúži lomítko. To sa používa spôsobom „

“. Teraz už internetový prehliadač vie, text je na konci, a teda má čítať ďalšie tagy.
Na to, aby sme mohli vytvárať odstavce, sa požíva tag „
“. Ten nám oddelí jednotlivé odstavce a posunie ich o riadok nižšie, aby text mohol byť čitateľnejší.
Tagom, ktorý sa píše vo forme „“, zvýrazňujeme jednotlivé slová, alebo pokojne celé vety, rovnako, ako veta, ktorú ste práve teraz dočítali. Zvýraznenie ukončíme „“ tagom.

monitor

Existuje množstvo tagov, ktoré sú dnes už považované za zastaralé. Vyvíjajú sa a prinášajú potrebu vylepšovania, keďže aj tvorba samotných web stránok sa neustále posúva dopredu. Učiť sa kódovať môže začať naozaj každý.
Nie je nutné študovať na to školy, nie je nutné navštevovať drahé kurzy ani nič podobné. Internet je plný kvalitných návodov, ktoré sú dostupné zadarmo a každý sa môže na vlastnú päsť začať učiť HTML používať.

html

Navyše je sú dostupné aj online kurzy, prevádzkované zadarmo rôznymi nadšencami, pretože tvorba internetového obsahu nie je iba zábava alebo zárobková činnosť, ale aj fenomén, ktorý hýbe svetom, dejinami, ale aj politickým dianím a celou spoločnosťou. Je v záujme každého, aby princíp kódovania pochopil, pretože kód je to, od čoho závisí v našom živote nespočetne veľa vecí.