Idete ráno do práce , no po naštartovaní auta , zistíte že jedná žiarovka na vašom aute nesvieti a neviete si poradiť. Jednoduchý návod , na výmenu žiaroviek už pár minút.


ü  Ak meníte žiarovku , vymaňte už druhu. Nie je preto aby boli obi dve rovnaké ale je to s toho dôvodu aby ste nemuseli meniť potom keď Vám dôjde aj druhá. Žiarovky tipu H2 majú maximálnu výdrž 450 hodín a a xnové svetlomety majú priemernú vydrž približne 2000 hodín.

 kresba auta


ü  Nikdy nechytajte sklenenú časť prstami. Je to s toho dôvodu že by ste ju mohli poškodiť alebo ak silnejšie stlačíte , môžete ju prasknúť. Svetlomety vymieňajte len vtedy ak sú už matne , alebo poškodené. Pozor na lacné napodobneniny z internetu

 

ktoré nemusia sedieť na vaše auto. Kupujte vždy také čo sedia na vašu značku auta.


ü  Vopchajte ruku pri svetlomet z vnútornej strany a nájdite žiarovku. Ak ste ju našli, opatrne ju vytiahnite a skontrolujte či ste nepoškodili niektorú časť. Vymeňte žiarovku a vráťte ju na späť do svetlometu. Pozor dávajte si pozor na nastavenie výšky svetlometu aby ste neoslňovali ostatné auta. Výška nastavenia svetlometu by mala byť približne 60 mm do výšky.

 světlomet auta


ü  Ak máte nastavenú výšku svetlometu , môžete ju ešte doladiť s nastavením výškou sklonu svetlometov. Nula je neutrálna poloha a 1 . 2 ,3 je nastavenie smerom hore alebo dole. Práve v čase dovoleniek je technický stav auta veľmi dôležitý. Nielen pre to, aby vás nenechalo niekde na ceste. Za určité prehrešky hrozia pokuty a neveľmi príjemné sankcie aj v zahraničí. Ubezpečte sa, že máte vo vozidle náhradné žiarovky. Nemenej dôležité je vedieť, ako ich vymeniť. Ak máte bi-xenónové alebo LED svetlomety, tie pochopiteľne neopravíte, ale v smerovkách alebo osvetlení evidenčného čísla bývajú často obyčajné žiarovky. —No čo poviete nie je to jednoduché ? Ak si neviete radi , neostáva vám nič iné , len navštíviť servis.