Tieto vonkajšie stavby vedia veľmi dobre vzdorovať počasí a zároveň budú skvele ladiť s vaším domom. Väčšina hobby marketov ich ponúka v podobe stavebnicových typov, ktoré sú lacnejšie ako stavby na mieru. Každý šikovný domáci majster si určite dobre poradí najmä tí, ktorí milovali už ako malí stavebnicu lego.

Útulné posezení

Na čo si dať pozor!
· Pri samotnej realizácii musíme dbať na elimináciu vody, kedy tak zabránime prestúpenie nechcenej vlhkosti.
· U krytých stavieb je najväčším problémom najmä strecha. Tá si zaslúži rozhodne kvalitnú izoláciu. Ideálnym riešením je nepriedušná krytina. Na mieste je tiež vybudovanie odvetrávacích kanálikov.
· Podlaha by mala byť asi 40 cm nad zemou.
· Pri oknách a dverách vybudujeme presahy a prístrešky.

Veranda v přírodním nádechu

Čo všetko môžete mať?
Najčastejšie si zákazníci vyberajú pergolu, ktorej výška zvyčajne dosahuje približne 250 centimetrov. Konštrukcia je drevená a veľmi často sa kombinuje s kameňom, kovom alebo plastom. Pôvodne skôr slúžila na dekoratívne účely, dnes býva veľmi často pristavená priamo k domu. Najlepšie jej bude na tichším mieste, kde môžeme v pokoji relaxovať a nič nás nebude rušiť. Okrem priestoru na sedenie, sa hodí ako vonkajšia kuchyňa s grilom. K samotnej stavbe sa najčastejšie odporúča borovicové alebo smrekové drevo, ďaleko pevnejší je ale buk alebo dub.

Ranní veranda

Krásne prístrešky
Sú o niečo jednoduchším variantom, kde môžeme veľmi flexibilne kombinovať rôzne materiály. Niektoré typy sa dajú tiež uzavrieť. Veľmi elegantne pôsobí prepojenie dreva a skla, ku ktorému by sme mali vybrať aj patričné ​​kovanie. Na zaujímavé ponuky môžete naraziť v špecializovaných predajniach alebo aj na internete https://lmmont.sk/kovanie-na-sklo-2/pristresky-2/. Vďaka správnemu kovaniu vám tak vydrží váš malý raj naozaj veľmi dlho. Tieto prvky sa oplatí ošetriť pomocou pozinkovania, u ktorého zabránite nežiadanému tlaku.