Opatrenia preukázateľne znížila pri objekte kriminalitu resp.
zvýšila pohodlie. Hoci je ale využívané PIR snímač pre osvietenie
pries to oru iba na nevyhnutne dlhý čas, sú vďaka početnosti vstupov
do domu najmä v podvečerných hodinách silne zaťažené aj peňaženky
prevádzkovateľov týchto objektov.
Druhým dôvodom pre vybavenie vchodu týmto druhom svetla je často aj jeho samotné nedostačujúci osvetlenie, kedy obyčajné nájdenie kľúčov a kľúčové dierky sa v zimných mesiacoch môže stať i dobrodružstvom.
Halogénové svetlá síce osvetľujú priestor s dostatočnou intenzitou, ale príkony týchto svietidiel sa pohybujú od 100 do 300 W a s priemernou dobou svietenia jedna hodina denne činí náklady na osvetlenie až 24 000 Sk ročne.
Navyše býva často zle nastavené čidlo pohybu led reflekoru a akýkoľvek priechod osoby po vzdialenejšom chodníku spôsobí aktiváciu tohto osvetlenia. Ten potom svieti prakticky nepretržite. Takéto plytvanie peňazí je úplne zbytočné v dobe moderných a úsporných typov diódových osvetlenia s desatinou spotrebou pri zachovaní rovnakého svetelného výkonu.
Vďaka použitiu tejto diódové technológie, kedy nie je nutné, aby svietidlo obsahovalo odraznou stranu tak ako u halogénových modelov, môžu mať tieto typy svetiel rôzny dizajn. Ale ako už to tak býva, zákazník kupuje to, čo pozná. Preto aj dnes sa možno stretnúť najčastejšie s modelmi svetiel tradičných tvarov obsahujúce výkonné diódové čipy.
Klasický tvar tiež trochu ospravedlňuje aj potreba chladenia u diódových svietidiel s vyššími výkonmi. Dostupné sú v súčasnej dobe najčastejšie výkony týchto reflektorov svetla.
S rozdielnym prevedením sa už môžeme stretnúť pri modeloch s priamo integrovaným a nastaviteľným PIR čidlom a pri modeli, ktorý je vybavený solárnym panelom a batériou, ktorá je zo solárneho panelu nabíjaná cez deň a dodáva energiu za tmy.