Opatrenia preukázateľne znížila pri objekte kriminalitu resp.
zvýšila pohodlie. Hoci je ale využívané PIR snímač pre osvietenie
priestoru iba na nevyhnutne dlhý čas, sú vďaka početnosti vstupov
do domu najmä v podvečerných hodinách silne zaťažené aj peňaženky
prevádzkovateľov týchto objektov.

reflektor

        Druhým dôvodom pre vybavenie vchodu týmto druhom svetla je často aj jeho samotné nedostačujúci osvetlenie, kedy obyčajné nájdenie kľúčov a kľúčové dierky sa v zimných mesiacoch môže stať i dobrodružstvom.
      
         Halogénové svetlá síce osvetľujú priestor s dostatočnou intenzitou, ale príkony týchto svietidiel sa pohybujú od 100 do 300 W a s priemernou dobou svietenia jedna hodina denne činí náklady na osvetlenie až 24 000 Sk ročne.
        Navyše býva často zle nastavené čidlo pohybu led reflekoru a akýkoľvek priechod osoby po vzdialenejšom chodníku spôsobí aktiváciu tohto osvetlenia. Ten potom svieti prakticky nepretržite. Takéto plytvanie peňazí je úplne zbytočné v dobe moderných a úsporných typov diódových osvetlenia s desatinou spotrebou pri zachovaní rovnakého svetelného výkonu.

        Vďaka použitiu tejto diódové technológie, kedy nie je nutné, aby svietidlo obsahovalo odraznou stranu tak ako u halogénových modelov, môžu mať tieto typy svetiel rôzny dizajn. Ale ako už to tak býva, zákazník kupuje to, čo pozná. Preto aj dnes sa možno stretnúť najčastejšie s modelmi svetiel tradičných tvarov obsahujúce výkonné diódové čipy.

bodovka

       Klasický tvar tiež trochu ospravedlňuje aj potreba chladenia u diódových svietidiel s vyššími výkonmi. Dostupné sú v súčasnej dobe najčastejšie výkony týchto reflektorov svetla.

       S rozdielnym prevedením sa už môžeme stretnúť pri modeloch s priamo integrovaným a nastaviteľným PIR čidlom a pri modeli, ktorý je vybavený solárnym panelom a batériou, ktorá je zo solárneho panelu nabíjaná cez deň a dodáva energiu za tmy.