Spomínate si ešte ne tie populárne „animáky“, pri ktorých sa však zabavili tí starší? Na tie vtipné hlášky a „prepatý“ humor máme vtipné spomienky doteraz. Mám na mysli animované seriály, ktorých dej bol jedna veľká vtipná anarchia bez pravidiel a obmedzení. Týmto seriálom sa zo začiatku predpovedal neúspech, no stal sa pravý opak. Diváci sú takisto len ľudia a majú pochopenie aj pre takýto štýl humoru, je nám akosi blízky. Ide z neho ten dobrý pocit, že pri sledovaní nie sme obmedzovaní nejakými zábranami o tom, čo je korektné a čo nie. Ja sa tiež nepovažujem za vulgárneho človeka, ale skrátka pri týchto niektorých „animáčoch“ som sa kedysi poriadne nasmial a zabavil, pričom som vôbec nebol jediný. Preto sa nachvíľu pozrime na to humorné obdobie späť a zasmejme sa znova. Opíšem Vám presnejšie tie seriály, ktoré mám na mysli.
zábava
•        Mestečko South Park
Tak toto je jednoznačne doposiaľ nenapodobniteľný seriál. Prvé časti síce mohli pôsobiť trochu primitívne, no v následujúcich sériách cítime, že už aj tvorcovia sú predsa mentálne dospelší. To však nemenilo nič na tom, že boli stále viac humornejší, len si robili srandu z iných tém. South Park je celý čas, i dnes, jedna veľká paródia na spoločnosť a jej aktuálne problémy, ktoré sú tu však vykreslené formou, pri ktorej sa proste musíme zasmiať, no pritom tie problémy dokážu vykresliť až mrazivo reálne a presne si uvedomujú, o aké problémy ide a kto je vlastne na vine. A v tom je práve to čaro seriálu South Park, kedy sa z drsnej reality dokáže stať jeden veľký humor.
mnoho smíchu
•        Family Guy
Tento seriál by som možno posunul ešte o malý kusok nad South Park. Ak to tak porovnám, v tomto seriáli mi prišla veľmi humorná hádam každá jedna epizóda i séria. Zakaždým, kedy som si tento seriál pustil, bola mi každá časť po humornej stránke veľmi blízka a takisto sa jedná o ten „prepatý“ typ seriálu. Mierne retardovaný, totálne hlúpy a nezodpovedný otec rodiny Peter, hovoriaci pes Brian, ktorý je liberálom, nenávistné bábätko Stevie, no musím pokračovať?
smějící se hyena
•        Beavis and Butthead
Pohľad na „stratenú generáciu X deväťdesiatich rokov.“ Hlúpi puberťáci, ktorí väčšinu času vravia iba „This is cool“ a pozerajú MTV. No sú tak strašne hlúpi až obmedzení, až sa pritom jednoducho musíte smiať.
•        Odporúčam pozrieť aj: Drawn Together, či  seriál Brickleberry