Keďže vieme, že šport je v našom živote veľmi dôležitý je potrebné si zvoliť práve ten, ktorý bude pre nás najvhodnejší. Ak si neviete vybrať určite vám poradím a nájdeme ten najlepší pre vás. Určite to nie je nič ťažké prísť na to aký šport si zvoliť. Je to naopak veľmi jednoduché ak poznáte čo vám robí dobre a čo máte radi.

badminton

V prvom rade sa musíte rozhodnúť, či chcete kondične náročnejší alebo ľahší šport. Ďalšou voľbou je, či chcete robiť kolektívny šport alebo individuálny. No a potom už len konkrétnejšie prejsť jednotlivé typy aktivít a nájsť tu najvhodnejšiu. Pri rozhodovaní medzi jednotlivými typmi je dobré si aj každý jeden vyskúšať, pretože predstava a realita sa vo väčšine prípadov líši.

Náročnosť

Tak poďme sa pozrieť na náročnosť jednotlivých aktivít. Medzi tieto športy patrí väčšina kolektívnych, keďže je potrebné byť v neustálom pohybe. Ide napríklad o futbal, hokej alebo aj basketbal. Z tých menej náročnejších to je napríklad volejbal. Nie vždy sa to dá jednoznačne určiť. Čo sa týka individuálnych športov tak medzi tie náročné patrí napríklad tabata. Toto cvičenie je vysoko náročné a cvičenie prebieha vo vysokej frekvencii.

sporty

Čo sa týka jednoduchších tak medzi tie určite patrí jóga alebo pilates. Nemôžeme povedať, že sú úplne jednoduché avšak frekvencia je určite nižšia. Náročnejšie sú na posilňovanie svalstva, keďže ide o pomalé pohyby.  Musíte vedieť čo vám najviac vyhovuje a pre to je veľmi dobré si to najskôr vyskúšať a až tak si vybrať.
Ak sa rozhodujete medzi kolektívnym a individuálnym športom tak zase musíte poznať najmä svoju povahu. Keď ste spoločenský človek určite sa vám bude veľmi dobre športovať v tíme. Naopak ak si chcete oddýchnuť a mať čas len pre seba tak si zvoľte ten individuálny. Musíte sa rozhodovať najmä podľa toho ako sa cítite pri danom športe. Vy najlepšie viete čo je pre vás dobré a čo nie.