V prípade dokupovania doplnkov do interiéru, respektíve zariaďovania interiéru si potrpíme predovšetkým na dizajnové vlastnosti, ktoré by mali pôsobiť moderným alebo štýlovým dojmom. Takisto musíme hľadieť na estetiku, ale určite by sme sa mali zamerať aj na funkcie a praktickú stránku týchto doplnkov. Doplnok, bez ktorého si nemôžeme predstaviť žiadnu domácnosť má podobu dverí a je veľmi pravdepodobné, že nesmú chýbať ani u vás doma. Zamerajme sa tak bližšie práve na túto súčasť domácnosti a ja vás presvedčím, že dvere nemusia byť len nudnými dverami, ale niečím viac.
nerezová klika
Dôležitý je výber toho správneho materiálu a takisto prevedenia. Napríklad v prípade, ak si zvolíme sklenené posuvné dvere, dosiahneme hneď niekoľko skvelých vlastností naraz.
·         Ušetríme miesto, interiér vyzdobíme moderným prvkom, sklo prepúšťa svetlo a tým dosiahneme osvetlenie miestností najmä tam, kde nie sú okná, no a čo je asi najdôležitejšie- využijeme funkciu praktických dverí.
Vidíte. Stačí jeden správny výber a zabijeme niekoľko múch jednou ranou. Pritom som ešte nespomenul teplo a zvukovo izolačné vlastnosti. Nemýľme si však tento typ dverí s tými „obyčajnými“, ktoré majú zo skla iba výrez, v tomto prípade vravíme o celosklenných dverách z kaleného skla, ktorú sú dokonca posuvné a šetria priestorom na čele s veľmi praktickým ovládaním. Pravdepodobne by sme sa však mali bližšie pozrieť na pojem kalené sklo.
ložnice a obývák
·         Kalené sklo je oproti tomu obyčajnému až 5x odolnejšie voči bežným nárazom a jeho rozbitie je pri bežnom používaní dverí prakticky vylúčené. A pokiaľ sa kalené sklo rozbije, zostanú z neho iba zaoblené časti, žiadne nebezpečné črepy. V niektorých prípadoch sa vo vnútri môže nachádzať bezpečnostná fólia, ktorá tieto kúsky zachytí, ale v každom prípade vravíme o zabezpečenom doplnku určenému k pravidelnému používaniu,pričom rozbitie skla si žiada väčšiu námahu.