Podnikanie nie je jednoduché. Prináša zo sebou určité riziko ale ako sa hovorí risk je zisk. Keď riskujete máte dve možnosti buď prehráte alebo vyhráte. Ale to sa nikdy nedozviete pokiaľ to neskúsite. Chceme vám to však trochu uľahčiť a preto vám dať pár typov čo robiť pred tým ako začnete s podnikaním.

kancelář

Jedna z najdôležitejších vecí v podnikaní je vízia, plán a cieľ. Vízia je dobrá na to aby ste vôbec vedeli čo chcete robiť. Skôr ako začnete s podnikaním by ste mali vedieť s čím vlastne chcete podnikať a prečo. Je dobré zistiť si v čom sa až tak veľmi na Slovensku nepodniká a keď budete prvý čo s tým začne podnikať nebudete mať žiadnu konkurenciu a tým pádom máte väčšiu šancu na úspech. Ak sa k vašej vízii pripojí aj nejaký ušľachtilý cieľ (napr. budete predávať výživové doplnky pretože chcete pomôcť ľuďom aby boli zdravší) vaše podnikanie bude mať pre vás naozaj význam a tým vás to viac motivuje aby ste v tom pokračovali. Nemôžete podnikať v niečom čo vás nebaví. Teda  môžete ale nemalo by to význam a pravdepodobne by vás to po týždni prestalo baviť.

Plán. Ak máte naozaj dobrý plán máte viac ako 75% šancu na úspech. Samozrejme niektorým podnikateľom sa darí aj keď len improvizujú, lenže so správnym plánom vám to pôjde oveľa ľahšie. Ak predávate niečo ľuďom spravte si napríklad plán osloviť 10 ľudí za týždeň.

Cieľ. Ak nemáte cieľ všetko ostatné je vám nanič. Pretože bez cieľa kráčate naslepo. Ak však máte vytýčený cieľ za ktorým idete máte oveľa väčšiu šancu na úspech. Nedajte sa odradiť.

Trpezlivosť. Ak ste podnikateľ a ste nedočkavý môže vás to podnietiť k tomu aby ste boli akčný, no moc vám to nepomôže ak sa vzdáte. K dobrému podnikaniu treba trpezlivosť. Niektoré podnikania sa rozbehnú až po rokoch, no keď sa rozbehnú ste radi že ste počkali. Ak sa rozhodnete každý týždeň osloviť 10 ľudí a 8 vás odmietne netrápte sa tým. Veď predsa máte dvoch, ktorý vás priali a budú u vás nakupovať. Ak to pôjde takto každý týždeň za mesiac ich máte 8 a za rok 96. A to je už nejaký začiatok. Takže nevzdávajte. Tí skutoční podnikatelia sa tak ľahko nevzdávajú. Venujú tomu čas a prácu no ani po neúspechu sa nevzdávajú.

šanony

Nedajte sa zlákať lacnými ponukami. Ľudia sú zlí a väčšinou myslia hlavne na svoj zisk. Takže ak vám niekto ponúkne príliš ľahko zarobené peniaze poriadne si to overte a možno sa aj s niekým poraďte, aby ste potom neskončili bez peňazí.