Človek môže mať ako vysoký G – index, tak i nízky. V preklade to je vlastne úroveň ženských či mužských rysov viditeľných na určitom jedincovi. Ak je G – index nízky – príslušník určitého pohlavia zodpovedá uvedenému štandardu – napríklad, žena vyzerá aj sa správa, ako by sa žena mala správať a vyzerať, muž zase vyzerá aj sa správa, ako by sa muž mal prejavovať.

fitnes
 
Vysoký G – index
 
Ak ale príslušník určitého pohlavia má vysoký G – index, nastáva problém – u tohto jedinca sa prejavujú rysy pohlavia opačného , či už na fyzickej a či mentálnej úrovni.
 
Vysoký G – index u žien – mužské rysy v tvári – tvár je tvrdšia, silnejšia a hranatejšia. Sú tu viditeľné výrazné ramená, silné paže, ktoré sú taktiež dlhé pri porovnaní s nohami. Kostrová sústava je pevná, kosti sú silné. Viditeľné sú úzke boky, hrudník je širší, dolná časť brucha a zadok sú pomerne svalnaté. Dobre viditeľný je aj nízky pás. Nadbytok druhotného ochlpenia – čiže toho, ktorý je samozrejmý u mužov (tvárová časť, hrudník, končatiny a i.), menej ochlpenia intímnych partii. Zosilnený podkožný priestor – tuhé väzivá. Malé prsia. Celkovo svalnatá postava. Kvadraticky, štvorcovo tvarované telo.

postava
 
Vysoký G – index u mužov – ženské rysy v tvári – tvár je jemnejšia, zaokrúhlenejšia a drobnejšia. Najnápadnejším rysom sú dlhé očné riasy. Zaokrúhlené ramená, slabé paže. Kosti sú drobné, paže oproti nohám nedostatočne vyvinuté. Široké boky, úzky hrudný kôš, plný a zaguľatený zadok a dolná časť brucha. Vysoký pás. Riedke sekundárne ochlpenie, intímne ochlpenie bohaté. Mäkké utváranie podkožia – tuk vyskytujúci sa v oblastiach pŕs a bokov. Väčšia krivka stehien, telo sa podobá na tvar presýpacích hodín.

žena
 
Ak máte aj vysoký G – index , ešte to neznamená, že máte nábeh na homosexuálnu orientáciu – znamená to len, že máte v sebe viac hormónov opačného pohlavia, vďaka čomu ste viac otvorený chápaniu myslenia opačného pohlavia. Muži sú väčšinou viac citlivý a menej dominantný a agresívny, ženy naopak viac inklinujú k mužským aktivitám, sú temperamentnejšie a prudšie. A to je v poriadku. Nemusia byť všetci ľudia rovnakí a ani by to nebolo dobré. Vďaka rozdielnosti je svet zaujímavejším miestom.