Bez ohľadu na to, či máte radi jasné farby ako červené, tmavo – fialové alebo vyberáte svetlé a prirodzené farby ako ružové. Ale je potrebné naučiť sa správnu metódu na nanášanie rúžu tak, aby vydržal na vašich perách dlho.
Tu su správne kroky pre aplikáciu dlhotrvajúceho rúžu.
Pri výbere farby rúžu by ste mali mať na pamäti vašu pleť. Každá z nás je iná, veľmi záleži na odtieni vašej pokožky, aby ste si vybrali správnu farbu rúžu podľa vášho tónu pleti a štruktúry, potom budete  vyzerať krajšie.

rtěnka
 
·Zvážte svoju pleť. Ak máte tmavú pleť, mali by ste zvoliť odvážnu farbu, pretože vám poskytne skvelý kontrast. A ak je váš tón pleti bledý, potom svetlejšie ružové a neutrálne farby vám môžu poskytnúť pekný kontrast. Ak je vaša pleť stredná, mali by ste ísť na farby podobné slivke, alebo škorice.
 
·Majte na pamäti aj textúru pokožky. Ak máte suchú pokožku, nemali by ste si vyberať matný rúž, pretože tento typ rúžu môže vysušiť aj vaše pery. Pre suchú pokožku je najlepšie použíť aj rúž, ako lesk, a skôr tekuté rúže.
 
·Pri aplikácii rúžu by ste mali poriadne navlhčiť a umyť pery. Najprv si očistite pery. Keď sú pery hladké a sú pripravené na rúž môžete použiť aj šablónu tvaru. Pred použitím akéhokoľvek rúžu je najlepšie pred jeho nanesením použiť vyživujúci rúž, ktorý zabráni ich vyschnutiu.

červené rty
 
·Pery si naznačíte buď ceruzkou na pery, alebo šablónou. Opatrne nanášajte rúz v rámci obrysov, ktoré ste si nakreslili. Začnite od stredu a vytieňujete pomaly až do rohov. Postupne vyplňte všetky medzeri rúžom. Pri presnej aplikácií používajte kefku na rúž.
.
·Dvojitý náter. Pre tmavší rúž aplikujte po prvom nátere ďalší náter rúžu. Na potlačenie rúžu použite odličovací tampón. Otvorte svoje pery a vložte kúsok tampóna medzi pery a zatvorte ich. Tampón pomôže odstrániť prebytočný rúž. Pre dlhotrvajúcu rúž existujú fixné spreje, ktoré vám pomôžu pre dlhší účinnok rúžu..
 
·Vždy by ste mali vo vrecku nosiť rúž, lesk na pery a zrkadlo. Rovnako ako v prípade náhodného odstránenia rúže, môžete opäť aplikovať rúž ba vaše pery.