Videohry nám dokážu priniesť reálnejší zážitok, respektíve dokážu nás vtiahnuť do svojho deja ešte viac, než akákoľvek iná forma médií. Je to spôsobené predovšetkým samotnou podstatou videohier, kedy človek nie je iba divákom, ale ovláda hlavné postavy a tým sa do deja na obrazovke vžije ešte hlbšie.

fantazie

  • Zoberme si však také filmy. Čo je na nich najpodstatnejšie? Podľa mňa to, aby nás emočne zasiahli. Každopádne asi každý z nás už videl film, aký nás vydesil do podoby, že sme sa následne báli ísť v noci na toaletu (: .

A teraz si predstavte, aký zážitok v nás zanechá videohra s desivým, hororovým či brutálnym dejom a prostredím. Je to bomba! Práve preto si v tomto článku pripomenieme pár najdesivejších videohier všetkých čias, pri ktorých hraní nám behal po chrbte mráz.

suterén

Silet Hill– k najkľúčovejším a najdesivejším z týchto sérií sa do dnešného dňa radí druhé pokračovanie (Silent Hill 2). Tieto série možno nie sú také akčné a brutálne ako Resident Evil, ale skutočne kvalitným spôsobom túto časť doplňujú strašidelným prostredím a dejom, ktorý sa dokonale pohrá s vašou psychikou. Osobne si veľmi dobre pamätám i na Silent Hill 4: The Room, ktorý by som vrelo odporučil. Na desivé spomienky z tejto hry si pamätám dodnes.

Condemned: Crime Origins– Táto hra z roku 2005 je naozaj originálna. Ide o pravý opak „zombie hier“. Dej a prostredie tejto hry je reálnejšie a podľa môjho názoru tak podstatne nepríjemnejšie. Ste detektív, ktorý pátra po masovom vrahovi v tom najhoršom prostredí plnom zavraždených ľudí a žijúcich psychopatov. Nečakajte akúsi nekonečnú strieľačku, vtip tejto hry je v tom, že k zbraniam sa dostanete zriedka a musíte improvizovať.

ovladač

Resident Evil 4– Kto nezažil, nepochopí. Jeden z najlepších, najbrutálnejších a najstrašidelnejších akčných survival hororov a vlastne pravý pionier tohto žánru z roku 2005, ktorý sa stal inšpiráciou pre ďalšie hry podobného razenia.
Manhunt 2– V tejto hre vás nebudú desiť nadprirodzené javy či zombie apokalypsa, ale zrejme vám bude nevoľno zo seba samého, nakoľko hráte za „profesionálneho“ zabijaka a k svojim cieľom používate skutočne brutálne metódy. Hra bola v určitých regiónoch dokonca zakázaná.