Cíti sa pohodlne v tom, čo nosí.
Práve ste si zakúpili napríklad oblek na mieru, ale ako sa cítite pri tom, keď ho nosíte? Štýlový muž nikdy nezanedbáva pohodlie. Aj keby mal v tom obleku vyzerať dokonalo a nebude sa v ňom cítiť pohodlne, tak ho nosiť predsa nebude nosiť.

vázanka

Všetko čo nosí, sa mu hodí.
Strih oblečenia dôležitý pre dobrý štýl. Žiadny kus oblečenia, nebude vyzerať na vás dobre pokiaľ vám nebude perfektne sedieť. Štýlový muž je perfekcionista, pokiaľ ide o oblečenie, ktoré vlastní, a zabezpečuje, aby mu nohavice a ostatné kúsky oblečenia sedeli perfektne.

Navštevuje krajčíra.
Štýlový muž chápe dôležitosť krajčíra a zvyčajne zostáva lojálny k jednému. Krajčír je kľúčom k tomu, aby sa vám oblečenie perfektne hodilo, od vytvárania na mieru šitých oblekou, až po obyčajné tričká a košele.

Vie, že menej je viac.
Menej je viac v očiach štýlového muža. Dobre sa obliekať je o investovaní do kvality nad množstvom a udržanie si nadčasových vecí. Tiež pozná dôležitosť jednoduchosti, nikdy nekombinuje divné farby a vzory.

Investuje do kvality.
Nebojí sa zainvestovať do kvalitných odevov. Radšej sú kúpi drahšie a kvalitnejšiu vec, ako nejakú lacnejšiu a menej kvalitnú.

Nemyslí si, že značky sú všetko.
Má rád značkové vecí, ale vie, že nie je všetko o značke. Len preto, že pôjdete do obchodu Armani a kúpite si drahé tričko, neznamená, že ste štýlovým mužom.

krejčovství

Má šatník zameraný na jeden životný štýl.
Samozrejme, že by bolo skvelé vlastniť niekoľko oblekov a nosiť ich denne, ale ak to nebude vyhovovať vášmu životnému štýlu, aký to má zmysel? Ak pracujete v prostredí, kde sa nevyžaduje nosenie oblekov, radšej si zakúpte kvalitné ležérne veci.

Šatník má zorganizovaný.
Štýlový muž má veci v šatníku usporiadané, všetko má svoje miesto a riadi sa mottom menej je viac. Všetko má úhľadne zavesené a vyžehlené. Ak niečo hľadá rýchlo to nájde. Mať uprataný šatník je proste praktické.