Bahamské ostrovy sa ležia v Atlantickom oceáne. Konkrétne v oblasti latinskej Ameriky. Severovýchodne od Kuby a juhovýchodne od Floridy. Tvorí ich 30 väčších ostrovov a vyše 700 menších. Známe začali byť už od roku 1492, kedy sa Krištof Kolumbus vylodil pravdepodobne na ostrove Watling. Kedysi patrili pod britskú kolóniu – preto sa tam dodnes hovorí anglickým jazykom.

moře
 
Bahamy sú známe svojimi krásnymi podlhovastými plážami s jemným a svetlejším pieskom. More je krásne azúrovo modré až priezračné. Nenachádzajú sa tu veľké útesy.  
 
Pri návšteve Bahám si nachystajte peňaženku. Používa sa tu Bahamský dolár, ktorý má približne rovnakú hodnotu ako ten americký.  Nikde sa nenajete lacno. Obed v rýchlom občerstvení stojí okolo 7 Bahamských dolárov. Priemerný obed v reštaurácií sa pohybuje od tých 15 do 25 dolárov. Rovnako drahé je aj ubytovanie. Ťažko nájdete niekde ubytovanie pod 100 dolárov na noc.
 
Pred samotnou cestou by ste mali vedieť:

  • Keďže patrili Bahamy k anglickej kolónií, tak sa tam dodnes jazdí naľavo, preto musíte vlastniť medzinárodný vodičský preukaz.
  •  Zásuvky sú amerického typu – preto si kúpte špeciálny adaptér
  • Dĺžka letu trvá v priemere 11 hodín
  • Hlavné mesto sa volá Nassau, v ktorom sa nachádza aj letisko
  • Na Bahamy si jednoznačne so sebou vezmite šnorchlovacie potreby, more je známe svojou prekrásnou flórou a faunov

Keďže sú Bahamy záležitosťou predovšetkým boháčov. Nebuďte prekvapený, ak vám pri registrácií na hotely pridelia osobného vrátnika, ktorý bude plniť vaše očakávania.

plavba
 

Miesta, ktoré treba navštíviť

 
Oblasť Exuma – práve tu sa nachádzajú tie najkrajšie a najluxusnejšie dovolenkové destinácie
Paradise Island – malý ostrov, ktorý je prepojený s ostrovmi New Providence a Nassau. V 50. rokoch ho kúpil jeden majiteľ obchodných reťazcov supermarketov. Neskôr prestriedal veľa majiteľov, istý čas ho vlastnil aj Donald Trump. Ostrov je známy luxusom v podobe kasín, golfového ihriska, obrovských hotelov, čistotou prostredia.
Nassau – toto (hlavné) mesto, navštevujú turisti najčastejšie. Vyznačuje sa nádhernou koloniálnou architektúrou a v srdci mesta obrovským prístavom, ktorý bol kedysi veľmi významným. Mesto sa snaží troška priniesť moderné prvky v podobe obchodov a niektorých hotelov, no aj tak si vie tú architektúru zachovať.