Nášho vlastného štýlu obliekania sa nerady vzdávame, ale nastanú v živote situácie, kedy je to nutné. Napríklad ženy v období tehotenstva musia svoj bežný šatník upraviť a prispôsobiť meniacej sa postave. Tie kúsky, ktoré nosili, kým sa nedostali do radostného očakávania, v najbližších deviatich mesiacoch využijú len minimálne.

mannequin-312526_640

Šatník si niekedy budujeme dlhý čas, cibríme si štýl a ladíme všetko so všetkým, ale ak príde čas na dieťa, všetko ide bokom. Tehotenstvo je deväť mesiacov očakávania príchodu dieťaťa na svet a s tým sú spojené aj mnohé zmeny v živote ženy. Počas nich sa musia tehotenske saty prispôsobiť hlavne rastúcemu brušku, ale aj celkovej zmene proporcií postavy. Slim jeansov či korzetov sa budú musieť na nejaký čas vzdať a šatník pozmeniť, ale to neznamená, že nemôžu byť elegantné. Aj táto životná etapa má svoje čaro a žena je krásna hlavne preto, že pod srdcom nosí nový život.

Väčšina žien nosí počas bežného dňa nohavice, lebo štýl práce si vyžaduje pohodlnosť, ale ani šaty nemusia ležať v skrini. Existujú totiž strihy, ktoré dovoľujú voľný pohyb a pritom vyzerajú elegantne. Eshopy sú plné šiat rozmanitých strihov, farieb a štýlov, a vyberú si aj budúce mamičky. Tehotenské šaty sa šijú z elastických materiálov, ktoré sa výborne prispôsobia postave, netlačia a sú príjemné na dotyk. Letné obdobie si vyžaduje tenké, ľahké a vzdušné materiály, a naopak, na chladnejšie dni sú určené šaty pletené alebo z pleteniny či iných hrubších látok.

modelka, žena, tehotenstvo

Môžu mať dlhé alebo krátke rukávy či sú bez rukávov, športovejšie strihy bývajú s kapucňou, praktické sú vrecká, kombinácie materiálov, prestrihy či rozparky a veľa iných zaujímavých prevedení. Dĺžky sú takisto rozličné, po kolená, midi, ale aj po členky, takže vybrať si nebude problém.

Obdobie do narodenia dieťaťa tak môže byť krásne, romantické a plné príjemne strávených chvíľ v pohodlných a zároveň slušivých šatách pre každú budúcu mamičku.