Rozhodli ste sa svoj život obohatiť o mačiatko, alebo sa k vám nejaké zatúlalo? Ak nemáte s týmito zvieratami žiadne skúsenosti, pravdepodobne netušíte, čo všetko budete potrebovať. Tak sa na to spolu pozrime.

kočka

  1. Základom je krmivo. Ak sa ku vám mačička prisťahuje plánovane, pripravte si krmivo podľa jej veku. Tieto informácie nájdete na obaloch granúl, alebo na konzervách. Rovnako dobre vám však poslúži aj surové mäsko. Z počiatku môžete používať kuracie, alebo iné hydinové, avšak bez kostí. Tie môžu prísť na jedálniček o čosi neskôr. To isté platí aj hovädzom a ďalších tučnejších druhoch mäsa.
  2. Iným prípadom je to, ak sa k vám dostane malé mačiatko z ulice. Približne do veku dvoch mesiacov, potrebujú tieto drobce piť mlieko. Na kravské však zabudnite. Musíte si zaobstarať špeciálne sušené mlieko pre mačky. Dostanete ho u veterinára, ktoré by ste mali s najdúchom určite navštíviť.
  3. Určite budete potrebovať aj domček pre mačičku. Tieto zvieratá milujú úkryty všetkého typu. Domčekom im zabezpečíte dostatočný pocit bezpečia. S tým si ale v skutočnosti nemusíte lámať hlavu. Mačky väčšinou najviac ocenia starú škatuľu, alebo iný odpad.

kočka

  1. Čo sa kozmetiky týka, tak v prípade mačiek nejde o nevyhnutnú vec. Tieto zvieratá nepotrebujú strihať pazúry a kúpanie je vyslovene zakázané. Zaobstarajte si iba kvalitný hrebeň, ktorým môžete mačku zbavovať nadbytočných chlpov. To platí hlavne u dlhosrstých plemien.
  2. Veľmi dôležitou vecou je škrabadlo, ideálne viacero škrabadiel. Mačka si potrebuje pravidelne obrusovať svoje pazúry. Navyše, ak im takúto hračku nezabezpečíte, na tento účel využijú vašu pohovku, skriňu, alebo dvere.
  3. Poslednou, avšak nevyhnutnou výbavou, je dostatok hračiek. Mačka, ktorá sa nudí, zničí všetko čo jej príde pod laby. Hračky sa snažte pravidelne obmieňať, aby mačku neprestali baviť. Niektoré skryte a vytiahnite ich až po čase. Takto nebudete musieť kupovať neustále nové kúsky.