V Šen-čene sa konala tlačová konferencia, na ktorej sa verejnosť dozvedela niekoľko čerstvých informácií, týkajúcich sa telefónu Huawei Mate X, prvého skladacieho modelu, ktorého mali v pláne uviesť na trh už koncom leta. Medzi pozitívnymi informáciami však zaznela aj jedna, ktorá zákazníkov asi nepoteší: uvedenie nového modelu na trh sa posúva asi o dva mesiace, je teda pravdepodobné, že to bude niekedy v novembri.
Čínsky výrobca oneskorený predaj  zdôvodnil tým, že vývoju svojej „vlajkovej lode“ sa chce venovať viac, chce si dať záležať na každom i tom najmenšom detaile, čo najviac ich prepracovať, a preto sa nikam neponáhľa. Na trh má v pláne priniesť maximálne zdokonalený a spoľahlivý mobilný telefón.Neodmysliteľný spoločník súčasnosti.jpg
Huawei Mate X má niekoľko „naj“, ktoré si môžeme podrobnejšie predstaviť.
Dizajn
Zmeny v dizajnovom prevedení sa týkajú tlačidla na zapínanie, ktoré má byť o niečo tenšie ako klasické a upravený bude aj jeho kĺb. Po otvorení telefónu je možné ho používať aj ako 8´´ široký tablet, ktorou sa ti zdvojnásobí plocha na prácu so súbormi, čítanie správ, sledovanie videí či hranie hier.
Obrazovka
Významnou novinkou je flexibilná obrazovka tohto modelu, ktorá zahajuje novú kategóriu mobilov. Displej je možné bez problémov neustále rozkladať, jeho inovatívnosť  a nevídaná rýchlosť sú ohromujúce.
Rýchlosť
Huawei Mate X je doposiaľ najrýchlejší 5G telefón na trhu, ktorý spustil revolúciu v rýchlosti sťahovania v ére 5G, prináša celkom nový zážitok. Vybavený je pokročilou funkciou s možnosťou prístupu k 2G , 3G , 4G , 5G frekvenciám na celom svete, podporuje aj Standalone 5G, ktoré sa dostane k slovu v blízkej budúcnosti. Zákazníci určite ocenia aj bezkonkurenčnú konektivitu kedykoľvek a kdekoľvek.Už len pre pamätníkov....jpg
 
Nasledovník má doraziť už budúci rok
Ďalšou pozitívnou informáciou je skutočnosť, že Huawei už pracuje na nasledovníkovi tejto skladacej novinky a svetlo sveta by mal uzrieť na budúci rok. Podľa prvých informácií by mal byť vybavený viacerými obrazovkami, pretože plánuje jeho zadnú  časť, ktorá bola doteraz z kovu vymeniť za sklo, čím získa viac využiteľného miesta.
Tak sa nechajme prekvapiť!