Držíte radi krok s módou? Nehovoríme o oblečení, ale o bytovom dizajne. Ak áno, tak sa nechajte inšpirovať tým, ako má vyzerať spálňa dvadsiateho prvého storočia, konkrétne v roku 2020. Keďže je koniec aktuálneho roka ešte dostatočne ďaleko, budete mať dostatok času na to, aby ste si svoje spacie kráľovstvo, krásne prerobili.
Spálňa s veľkými oknami, betónovými stenami a dreveným masívnym nábytkom.jpg

Amazonka v meste

Ako vám už pravdepodobne napovedá náš podnadpis, budeme hovoriť o industriálnom štýle, ktorý by však mal byť opatrne doladený prírodnými prvkami. Takto by to malo vyzerať nasledujúci rok. Poďme si však všetko rozmeniť na drobné.

Akýmsi symbolom industriálneho štýlu je betón a hneď za ním sa sklo. Ak si teda neviete predstaviť, ako dosiahnuť vo svojej spální takýto mestský efekt, skombinujte betón a sklo. Vidíte? Nič komplikované. Ak by vám takáto rada predsa len nestačila, tu je niekoľko zaručených kombinácií, respektíve miest vo vašej spálni, kde môžete oba spomínané materiály dokonale využiť.

  • Steny:Jedna stena z betónu alebo zo skla a už nemusíte ďalej špekulovať. V prípade tej betónovej, nemusíte búrať priečky. Stačí nájsť dobre vyzerajúcu tapetu alebo na stenu naniesť omietku zafarbenú do siva.
  • Posuvné sklenené dvere sú ďalším TOP prvkom. Ak si ich necháte do svojej spálne namontovať, taktiež máte o industriálny štýl postarané. Pamätajte, že čím viac skla, tým lepšie. Takže sklenené posuvné dvere pokojne kombinujte s veľkými oknami alebo už spomínanými presklenými priečkami.
  • Betónové doplnkysú taktiež riešením, ktoré je navyše lacné a rýchle. IN sú betónové svietniky, kvetináče či masívne sošky.

Veľké zelené palmové listy pred betónovou stenou.jpg
Nebojte. Na Amazonku sme nezabudli. Ak vám to ešte nedošlo, tak pod Amazonkou myslíme tú prírodnú časť spálne. Tú vyriešite množstvom zelene a nábytkom z masívneho dreva. V roku 2020 sa bude „nosiť“ exotické drevo, takže žiaden dub ani borovica.

2/5 - (1 vote)