Povedzme, že máte doma všetko pripravené a jediné, čo musíte spraviť, je samotná montáž sklenených dverí. Tým, že máte všetko pripravené, máme na mysli hlavne stavebný otvor a osadené zárubne. Ak ste v týchto veciach zbehlí a potrebujete iba trošku poradiť, prinášame vám rýchly návod ako čo najrýchlejšie a najjednoduchšie namontovať rozpery do zárubne. Ide o posledný krok pred samotným vložením sklenených dverí.
 dvojkřídlé skleněné dveře
1.      Najprv na spodnú časť otvoru položte drevenú doštičku alebo kliny. Takto vytvoríte drobnú medzeru. Bez nej by ste totiž dvere nevedeli otvárať. Mala by mať veľkosť okolo dvoch až troch milimetrov.
2.      Teraz prichádza na rad vloženie rozpier. Prvú umiestnite hore a druhú dolu. Buďte maximálne dôsledný a nastavte presne takú šírku, aby vám dvere do zárubne pekne vošli a sedeli.
3.      Ak sú rozpery nastavené tak, ako majú byť, môžete pristúpiť k montáži závesov. Dbajte na to aby boli upevnené naozaj pevne.
4.      Ak ste zvládli všetky predošlé úkony, môžete opatrne rozbaliť dvere, avšak iba časť, na ktorej budú zavesené. Takto sa vyhnete ich poškriabaniu. Dvere opatrne zaveste, skontrolujte či sa dajú otvoriť a zatvoriť a následne ich môžete rozbaliť celé. No a máte svoje nové sklenené dvere.
 Pootvorené dvere, cez ktoré preniká svetlo
Výber správnych rozmerov
Ešte pred tým ako budete vykonávať všetky tieto práce, je veľmi dôležité vybrať tie správne dvere. Dôležitá je najmä ich veľkosť. S väčšími kúskami sa vám bude, logicky, pracovať o čosi náročnejšie. Preto nie je na škodu, ak si k sebe vezmete minimálne jedného pomocníka. Cena sklenených dverítaktiež závisí najmä od ich veľkosti. Čím väčšie, tým drahšie. Preto si ich výber dopredu naozaj dobre premyslite. Pri naozaj veľkých dverách nie je na škodu popremýšľať aj nad iným upevnením, ako je zárubňa. Ideálne sú napríklad posuvné systémy, ktoré navyše šetria i priestor a ich montáž je omnoho rýchlejšia.