Naša pokožka je ukazovateľ nášho zdravia. Krása a starostlivosť jej prospievajú, a to aj nášmu psychickému a emocionálnemu stavu. Naša pleť si zaslúži pravidelne čistenie, hydratáciu a špeciálnu starostlivosť, nezávisle od nášho veku. Každá veková kategória má ale svoje vlastné problémy a požiadavky, ktoré sa medzi sebou líšia. Mladšia pokožka bude potrebovať menej špeciálnych krémov proti vráskam ako pleť dámy 50+. To, čo majú spoločné je hydratácia, minimalizácia rôznych nedokonalostí, výživa a ochrana.

Prevencia je tá najlepšia ochrana. Treba si dávať pozor na kvalitu produktov, ktoré používame, pretože každá alebo každý z nás má iný typ pleti. Môže to byť citlivá pleť, suchá, mastná alebo zmiešaná. Každá má vlastné potreby, rovnako ako pleť podľa veku. Preto treba siahnuť po špecifických látkach, a iným sa naopak vyhýbať. Viete, aké konkrétne produkty by mohla obsahovať vaša rutina starostlivosti o pokožku?

krém a ruže

Prvým krokom je kvalitné odlíčenie zvyškov makeupu. Môže byť vo forme oleja alebo mlieka či peny. Pleťové oleje môžeme využiť aj na hydratáciu Po odlíčení nasleduje komplexné čistenie. Každý deň na nás pôsobia škodlivé látky vo vzduchu, samotný makeup či pot, čo ovplyvňuje výzor najmä našej tváre. Vhodným prípravkom pre odstránenie mŕtvej časti pokožky je peeling. Následne sa môže začať najpríjemnejšia časť starostlivosti – použitie masky na tvár pre výživu alebo hydratáciu. Na samotný záver by sme sa mali postarať o svoje očné okolie, pretože je náchylné k malým vráskam. Nakoniec sa môžeme rozmaznávať s nanášaním krémov a sér s tými najlepšími zložkami.

kozmetika v kvetinách

Pleťová kozmetika Shemen Amour Dead Sea obsahuje prírodné látky, ktoré majú blahodárne účinky. Ako zo samotného názvu vyplýva, najpoužívanejšou zložkou je morská soľ, teda jej minerály. Má výborné účinky na problémovú pleť náchylnú k ekzémom, suchej či inak citlivej pleti. Značka poskytuje aj exkluzívne zložky, ako je napríklad zlato, výťažok z kaviáru, kolagén, aloe vera. Cíťte sa ako hviezda.