Projektanti tvoria naše pracovné a domáce prostredie, navrhujú ich dispozičné riešenia a pritom všetkom musia zohľadňovať naše požiadavky v súlade s normami a predpismi, ktoré je nutné pri projektovaní každej stavby dodržať. Výber vhodných materiálov je na dohode s investorom. Riešenie interiéru v byte alebo dome môže byť vedené dvoma spôsobmi: navrhne si ho majiteľ celkom sám alebo to prenechá architektovi, ktorý sa na tvorbu interiérov špecializuje a má v tomto smere mnoho dobrých nápadov. V oboch prípadoch treba brať ohľad na potreby budúceho užívateľa diela a jeho návrhy či pripomienky vhodne zapracovať. Napríklad ak bude chcieť do interiéru použiť sklenené dvere, tak treba vhodnosť ich umiestnenia prehodnotiť.

Rám a grafická potlač moderných dverí

Sklenené dvere už nie sú výsadou majetnejších, dnes si ich môže dovoliť každý záujemca o pekný interiér. Vo forme posuvným krídel budú originálnou a zároveň aj praktickou súčasťou priestoru, navyše ušetria potrebné miesto vďaka posunu krídel do strán a veľmi dôležitá je aj ich povrchová úprava, ktorá má nekonečne veľa variácií. Na dvere sa používa kovanie na sklenené dvere Lmmont bezpečnostné sklo hrúbky 8mm, pri prvom spôsobe je možné ho ukotviť do hliníkového rámu a druhá možnosť je vyrobiť bezrámové dvere. Priehľadné sklo spĺňa hneď dve funkcie naraz: tvorí krídla dverí a zároveň dovolí svetlu prenikať do interiéru.

Bez kľučky či madla to nepôjde

Funkčnosť dverí zaistia aj doplnky a príslušenstvo, ktoré je nevyhnutné a umožňuje funkčnosť dverných krídel. Patria sem dverové montážne profily, bodové úchyty, dverové úchyty a rámy, posuvné systémy, tesnenie na sklo v styku s prahom a ostatné príslušenstvo. GAETA, ROMA, TIVOLI sú značky dverových a montážnych profilov, ktoré si môžete vybrať z ponuky eshopu spoločnosti LM-MONT. Príslušenstvo spomínaných značiek sa vyrába z hliníka a povrchová úprava má formu alinox alebo strieborný elox a sú súčasťou dverných systémov, ktoré si v spolupráci s obchodníkom vyberie každý zákazník sám podľa svojich požiadaviek a vkusu.