Nie je novinkou, že internet je doslova a do písmena všade. Či už chcete navštíviť nákupné centrum alebo sa najesť v reštaurácii, či ísť s priateľmi na šálku kávy – všade vládne bezdrôtové pripojenie nazvané Wi-fi. Je jedno kde ste, s kým ste, mobilní operátori na nás v tomto naozaj zarábajú, pretože s dátami sa nikdy nenudíte. Dáta využívate všade za „bezkonkurenčné“ ceny a potrebné informácie si vyhľadáte v priebehu niekoľkých sekúnd. Stretnutia si tiež dohodnete jednou z mobilných aplikácií. Novinky zo sveta tiež čítate z rôznych on-line časopisov a magazínov. Oblečenie je dostupné na internetových eshopoch.

smarthphone

Jednou vetou vám teda stačí zopár kliknutí na klávesnicu displeja a o všetko je postarané.
Hovorí sa v jednoduchosti je krása, no v tomto prípade to môže byť aj totálnou skazou ľudstva. Pozrite sa na deti, tínedžerov a aj niektorých dospelých. Pripadá vám to normálne, že idete po ulici a drvivá väčšina ľudí nedokáže ani na chvíľku odlepiť oči od obrazovky ? Nie je to divné, je to smutné a hrozivé. Deti tejto generácie vyrastali vlastne so smartfónom v ruke namiesto toho, aby sa tešili z každodenných maličkostí. Keď si na niečo od malička vybudujete závislosť, je ťažké to opustiť. Preto je potrebné sa takýmto veciam brániť a niekedy si ich aj odpustiť. Žiadny rodič predsa nechce, aby jeho dieťa nosilo už v mladom veku päťky dioptrie, však ?

telefony

Aj škodlivý elektrosmog už bol dávno potvrdený mnohými vedeckými štúdiami, tak prečo sa ho stále nevieme vzdať ? Niet divu, že vznikajú stále novšie a novšie ochorenia, keď si ich nakoniec vytvárame my, ľudia.
Je síce výhodné vlastniť internet a pomocou vyhľadávača ľahko a efektívne pracovať, no nie stále ! Internet sa stáva novodobým trendom a zároveň chorobou ľudí. Je to ako rakovina – na jej začiatku si ju nevšimnete, je to len maličká prudko rozmnožujúca sa bunka, ktorá sa po čase začne rýchlo deliť a metastázovať. Začne pomaly, no v konečnom dôsledku pohltí celé telo. Zobuďte sa a choďte niekam von, bez použitia mobilných telefonov ! Choďte sa prejsť, porozprávajte sa, nájdite si nové hobby alebo nejakú aktivitu, ktorá vás bude baviť. Internet je forma pomoci, no stáva sa závislosťou !