Na svete prebieha globalizácia. Svet sa stáva menší aj vďaka technológiám, ktoré spájajú ľudí. Vynález telefónu bol prelomovým pre celé ľudstvo. Teraz máme špecializované predajne skoro na každom kroku, a dopyt vysoký, ako nikdy  predtým. Vďaka nemu sme si mohli podávať informácie medzi sebou o dosť ľahšie. V dávnej minulosti sa správy podávali zdĺhavejším spôsobom. To malo za následky nesprávnosť informácií z dôvodu neúplnosti alebo iným chybám. Vďaka telefónu sme mohli relatívne rýchlo nadviazať spojenie s človekom na druhej strane, nezávisle od toho, kde sa nachádzal. Tieto malé zázraky sa postupne zdokonaľovali.

žena s mobilom

Zmenšovali sa, dostávali nové a nové funkcie, príťažlivejší vzhľad a lepšiu dostupnosť. To znamenalo, že väčšina populácie si ten svoj mohla zaobstarať. Vekové rozpätie vlastníkov sa neustále rozširuje, a niektorí vlastnia viac mobilných telefónov. Sú súčasťou každodenného života, dokonca aj pracovného. Bez nich sa v našej dobe ťažko zaobídeme. Svoje telefónne číslo dnes zadávame do formulárov, dávame ho iným ľuďom. Za deň sa prevolajú milióny minút a pošlú milióny textových správ, ak nie viac. Vymoženosti 21. storočia nám priniesli smartfóny. Tie už dávno neslúžia iba na telefónáty. Svojou výkonnosťou vedia nahradiť aj počítače, to najmä vďaka svojmu rozmerom a všestrannosti.

mobil a médiá

 Tromfnúť vedia aj fotoaparátmi, ktoré dosahujú veľmi dobré výsledky v testoch. Sú aj výsadou statusu, mnohé značky si dávajú záležať na exkluzívnosti vzhľadu. Kvalitný plast, sklo, či nebodaj zlato sa snaží bodovať.  
Medzi žiadané vlastnosti patrí vodeodolnosť, kapacita batérie, nadpriemerné funkcie fotoaparátu, dizajn, ktorý je exkluzívnou novinkou na trhu. Využitie telefónov na rôzne účely sa taktiež líši. Niekto ho používa iba na komunikáciu, niekto na fotenie a natáčanie videí, na vzdelávanie či zmes tohto všetkého. Jedno je ale jasné- všetko závisí na budúcnosti. Ako budú vyzerať mobily v budúcnosti?